DÜZCE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FATİH Projesi BT Rehberliği Görevi Başvuruları Başlamıştır.

Sayı:40600286-903.07.01-E.13084414                                                                                                      06.09.2017

Konu : FATİH Projesi BT Rehberliği Görevi Başvuruları

 

 

                                                                                              DAĞITIM YERLERİNE

 

İlgi   :  MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü´nün 30.12.2015    tarihli ve

           13507730 sayılı yazısı. sayılı yazıları.

 

         Fatih Projesi ile tüm sınıflarımıza kurulan bilişim teknolojileri donanımlarının ve sağlanan ders içeriklerinin öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından etkin bir şekilde kullanımı için, bilişim teknolojileri konusunda rehberlik ihtiyacı olacağı Bakanlığımızın ilgi yazıları ile bildirilmiş olup; bu kapsamda belirtilen esaslar doğrultusunda 2017-2018 eğitim öğretim yılı I. dönem (18 Eylül 2017 – 19 Ocak 2018 tarihleri arasında) “FATİH Projesi BT Rehberliği” görevlendirmesi yapılacaktır.

         İlgi yazının 1. maddesinde belirtildiği üzere "Etkileşimli tahtaları kurulmuş, ağ altyapısı tamamlanmış, internet erişimi sağlanmış ve tablet bilgisayarları dağıtılmış okullara" öncelikli görevlendirme yapılır denildiğinden; kadrosunun bulunduğu okulda görev alma imkânı olmayan öğretmenlerimiz, 1. Faz ve 2. Faz okullarından kadrosunda Bilişim Teknolojileri öğretmeni bulunmayan okullara görevlendirileceklerdir.

         İlgi yazının 7. Maddesi gereği adaylığı devam eden veya üzerlerinde yöneticilik görevi bulunan öğretmenlere BT Rehberlik görevi verilemeyecektir. Okul müdürlüklerinin kadrolarında bulunan Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine, 100 saatlik FATİH Projesi BT Rehber Öğretmenliği Kursunu başarı ile tamamlamış olan öğretmenlere ve başvuru şartlarını sağlayan diğer öğretmenlere gerekli bilgilendirmeyi yaparak ekleri dikkatle okumalarını sağlamaları önem arz etmektedir. 

       FATİH BT Rehberliği başvuru şartları uygun olanların, başvuru dilekçelerini ilgili okul müdürlüklerine de imzalatarak; onaylanan başvuru dilekçeleri ve eklerini(Branşı Bilişim Teknolojileri olmayanların BT Rehberlik kursu belgeleri vb), 12 Eylül 2017 mesai bitimine kadar “pdf” formatında btkoordinator81@meb.gov.tr adresine göndermeleri, kurumların ayrıca resmi yazı yazmalarına gerek olmadığı hususunda gereğini rica ederim.

       

 

 

                                                                                          Murat YİĞİT

                                                                                            Vali a.

                                                                                           İl Milli Eğitim Müdürü

 

Başvuru formu vb. ekleri indirmek için tıklayınız.

Valilik Binası İl Milli Eğitim Müdürlüğü / DÜZCE - 0380 524 13 80 - 0380 524 13 81 - 0380 524 13 82

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.