DÜZCE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Projesi BT Rehberliği Görevi Başvuruları

Fatih Projesi BT Rehberliği Görevi Başvuruları

İlgi: MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 30.12.2015 tarihli ve13507730 sayılı yazısı.

 

Fatih Projesi ile tüm sınıflarımıza kurulan bilişim teknolojileri donanımlarının ve sağlanan ders içeriklerinin öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından etkin bir şekilde kullanımı için, bilişim teknolojileri konusunda rehberlik ihtiyacı olacağı Bakanlığımızın ilgi yazıları ile bildirilmiş olup; bu kapsamda belirtilen esaslar doğrultusunda 2018-2019 eğitim öğretim yılı II. dönem (4 Şubat 2019 – 14 Haziran 2019 tarihleri arasında) “FATİH Projesi BT Rehberliği” görevlendirmesi yapılacaktır.

İlgi yazının 1. maddesinde belirtildiği üzere "Etkileşimli tahtaları kurulmuş, ağ altyapısı tamamlanmış, internet erişimi sağlanmış ve tablet bilgisayarları dağıtılmış okullara" öncelikli görevlendirme yapılır denildiğinden; kadrosunun bulunduğu okulda görev alma imkânı olmayan öğretmenlerimiz, 1. Faz ve 2. Faz okullarından kadrosunda Bilişim Teknolojileri öğretmeni bulunmayan okullara görevlendirileceklerdir.

İlgi yazının 7. Maddesi gereği adaylığı devam eden veya üzerlerinde yöneticilik görevi bulunan öğretmenlere BT Rehberlik görevi verilemeyecektir. Okul müdürlüklerinin kadrolarında bulunan Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine, 100 saatlik FATİH Projesi BT Rehber Öğretmenliği Kursunu başarı ile tamamlamış olan öğretmenlere ve başvuru şartlarını sağlayan diğer öğretmenlere gerekli bilgilendirmeyi yaparak ekleri dikkatle okumalarını sağlamaları önem arz etmektedir.

FATİH BT Rehberliği başvuru şartları uygun olanların, başvuru formlarını ve varsa eklerini(Branşı Bilişim Teknolojileri olmayanların BT Rehberlik kursu belgeleri vb), 28 Ocak 2019 mesai bitimine kadar “pdf” formatında btkoordinator81@meb.gov.tr adresine göndermeleri gerekmektedir. Kurumların ayrıca resmi yazı yazmalarına gerek bulunmamaktadır.

 

EKLER:

EK 1- Bakanlık Resmi Yazı

EK 2-FATİH BTR Başvuru Formu

EK 3-FATİH BT Rehber Öğretmenin Görevleri

EK 4-Fatih Projesi BTR Sınıf İçi Uygulama Formu

 

Ekleri indirmek için tıklayınız.

Valilik Binası İl Milli Eğitim Müdürlüğü / DÜZCE - 0380 524 13 80 - 0380 524 13 81 - 0380 524 13 82

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.