DÜZCE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Projesi BT Rehberliği Görevi Başvuruları

Fatih Projesi BT Rehberliği Görevi Başvuruları

İlgi:a) T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 30.12.2015 tarih ve 13507730 sayılı yazısı.

      b) T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 19.08.2020 tarih ve 10930287 sayılı yazısı.  

 

 

 Fatih Projesi ile Bilişim Teknolojileri araçlarının ve elektronik içeriklerin öğrenme ve öğretme sürecinde etkin kullanılması hedefi doğrultusunda bilişim teknolojileri konusunda rehberlik ihtiyacı olacağı Bakanlığımızın ilgi (b) yazıları ile bildirilmiş olup; bu kapsamda 2021-2022 eğitim öğretim yılı II. dönem (6 Eylül 2021-21 Ocak 2022  tarihleri arasında) "FATİH Projesi BT Rehberliği" görevlendirmesi yapılacaktır.

 

İlgi (a) yazının;

7. Maddesi uyarınca ücretli ve aday öğretmenlere Fatih Projesi BT Rehberliği görevi verilmeyecek, 

8. Maddesi uyarınca Fatih Projesi BT Rehberliği görevi öğretmenin kadrosunun bulunduğu ilçe sınırları içinde yapılacak, 

9. Maddesi uyarınca görevlendirilen öğretmenlerin ders dışında kalan zamanları haftalık ders çizelgesinde "Fatih Projesi BT Rehberliği" görevi olarak belirtilecek,

10. Maddesi uyarınca görevlendirilen öğretmenlere Fatih Projesi BT Rehberliği görevi olmadığı günler nöbet görevi verilebilecek ve eğitim öğretim saatleri dışında mevzuatı doğrultusunda belletmenlik vb. görevleri yapabilecek,

11. Maddesi uyarınca Fatih Projesi BT Rehberliği görevi eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde yapılacaktır.

 

Görevlendirilen öğretmenlerin uzaktan eğitim sürecinde özellikle:

EBA, Akademik Destek ve EBA Canlı Ders uygulamalarında okul idaresine, desteğe ihtiyaç duyan öğretmen ve öğrencilere rehberlik yapmaları,

Görevlendirildiği okulda bulunan veya il milli eğitim müdürlükleri tarafından yapılan planlama doğrultusunda ilçesinde bulunan EBA Destek Noktalarında öğrenci ve öğretmenlere destek vermeleri ve rehberlik yapmaları beklenmektedir.

 

Başvuru şartları uygun olan öğretmenlerimizin başvuru dilekçelerinin ve varsa eklerinin(Branşı Bilişim Teknolojileri olmayanların 100 saatlik BT Rehberlik kursu belgeleri vb.) 3 Eylül 2021 mesai bitimine kadar DYS üzerinden gönderilmesi gerekmektedir.

 

Fatih Projesi BT Rehberliği Görevi 

Fatih Projesi BT Rehberliği Görevi Başvuru Formu

Fatih Projesi BT Rehberliği Faaliyet Formu

Valilik Binası İl Milli Eğitim Müdürlüğü / DÜZCE - 0380 524 13 80 - 0380 524 13 81 - 0380 524 13 82

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.