DÜZCE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdür Baş Yrd. ve Müdür Yardımcılığı Görevlendirmeleri İle İlgili Bakanlık Duyurusu

1) Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı görevlendirmelerinde il sıralamaları adayların sınav puanları, sınav puanlarının eşit olması durumunda yöneticilikte geçen süresi, bunun da eşit olması durumunda öğretmenlikteki hizmet puanı esas alınarak hesaplanmaktadır. Adayların yöneticilik hizmet süresi ve öğretmenlikteki hizmet puanı adayın MEBBİS Sisteminden alınmaktadır. Bakanlığımıza gelen geri bildirimlerden adayların MEBBİS bilgilerinin yanlış olması nedeniyle sisteme yanlış aktarıldığı anlaşılmaktadır. Bu nedenle sıralama bilgileri yanlış olmakta ve güncellemeler nedeniyle sıralamalar değişmektedir. Bu nedenle başvuru ekranından sıralama bilgisi kaldırılacaktır.

2) Yöneticilik görev süresi ve öğretmenlikteki hizmet puanı yanlış olan adayların başvuruları reddedilerek adayların MEBBİS bilgilerin güncellenerek başvuruların yeniden yapılması gerekmektedir.

3) 2016 Yönetici Görevlendirme Kılavuzu’ nun A Bölümü 2.32’ inci maddesinde; “Elektronik başvurularda adayların bilgileri MEBBİS’ ten alınacağından MEBBİS bilgilerinin güncel, tam, doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir. Adaylar, güncelleme işlemlerini başvurular bitmeden önce yapmak zorundadır. Başvurular bittikten sonra yapılacak güncelleme istekleri dikkate alınmayacaktır. Adaylar MEBBİS bilgilerinin güncellenmesinden sorumludur.” denilmektedir.

Yukarıdaki hüküm nedeniyle hatalı bilgiler ile yapılan başvuruların daha sonra tespit edilmesi halinde adayın başvurusu iptal edilecektir.

2016 Yönetici Görevlendirme Kılavuzu’ nun  B Bölümü 1. 8’ inci maddesinde; “Yönetmelik ve Kılavuzda belirtilen iş ve işlemler sorumlu kişilerce süresi içerisinde, doğru, eksiksiz ve tam olarak yerine getirilecektir. Aksi durumda oluşabilecek her türlü olumsuzluktan ilgili kişi ve kurumlar sorumlu olacaktır.” denilmektedir.

Yukarıdaki hüküm kapsamında okul/ilçe/il müdürlükleri başvuruları onaylarken adayların başvuru bilgilerini ve başvurularını kontrol ederek onay ve ret işlemini yapmalıdır.

4) Yalnızca dolu iken sehven boş gösterilen okul/kurumlar güncellenmektedir. Yapılan kontenjan güncellemelerinden ilinizdeki yönetici adaylarının bilgi sahibi olması gerekmektedir.  

Yukarıdaki maddelerin dikkate alınması ve yönetici adaylarının bilgilendirilmesi hususunda gereğini rica ederim.

                                                                                      

 

                                                                             Merkez Atama Daire Başkanlığı                                                                                                                             İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

Valilik Binası İl Milli Eğitim Müdürlüğü / DÜZCE - 0380 524 13 80 - 0380 524 13 81 - 0380 524 13 82

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.